والیبال بانوان استان البرز(كرج ، فردیس)
شادابی در ورزش و كسب مهارتهای ورزشی در سایه اخلاق حرفه ای
درباره وبسایت


لاله پورمرادی - ( دكتری تربیت بدنی و علوم ورزشی -مدیریت ورزش )

مربی بین المللی و داور فدراسیون والیبال ایران
سرمربی تیمها جهت اعزام به مسابقات و لیگ های استان، كشوری ،دانشگاهی

تمركز جدی بر استعداد ها در سنین پایه (عدم توجه به نتیجه گرایی صرف)

آموزش از مبتدی تا پیشرفته در سالنهای ورزشی سطح استان

تلفن:09192002188

www.karajvolleyball.com

اینستاگرام :
instagram.com/laleh_poormoradi


مدیر وبسایت : PH.D. student Laleh Poormoradi
مطالب اخیر
نظرسنجی
به نظر شما اولویت کار یک مربی والیبال چیست؟
تحقیقات نشان داده مصرف برخی غذاها می‌تواند بر تولید هورمون رشد تاثیر بگذارد و منجر به افزایش قد شما شود.
تصویر غذا‌هایی که قد شما را افزایش می‌دهند!

در جوامع امروزی برخی افراد در تلاش برای افزایش قد خود هستند، در حالی که بلندی قد به ژنتیک افراد بستگی دارد. البته خوردن برخی غذا‌ها نیز می‌تواند بر روند رشد قد تاثیرگذار باشد.

براساس گزارش «فودایت‌سیف»، در کودکان و نوجوانان افزایش هورمون رشد می‌تواند باعث بلند شدن قد آن‌ها شود. در اینجا با برخی از غذا‌هایی که به تحریک تولید هورمون رشد کمک می‌کند آشنا خواهید شد.

ملاتونین

سرتونین ماده‌ای است که در بدن به ملاتونین سنتز می‌شود، آناناس منبع خوبی از سرتونین است که مصرف آن قبل از خواب توصیه می‌شود. با مصرف آناناس علاوه بر خواب بهتر، بدن شما هورمون رشد بیشتری را ترشح می‌کند.

از دیگر مواد غذای حاوی ملاتونین می‌توان از گیلاس، بادام زمینی، ذرت، مارچوبه، گوجه‌فرنگی، انگور، انار، زیتون، کلم بروکلی، خیار، برنج، جو، گردو، آفتابگردان و دانه کتان نام برد.

آرژینین

آرژینین آمینو اسیدی است که هورمون رشد را افزایش می‌دهد. مطالعات نشان داده که شما نیاز به مصرف حدود ۱۵-۲۰ گرم آرژینین در روز دارید.

مرغ، دانه کدوتنبل، دانه سویا و بادام زمینی از جمله مواد غذایی حاوی آرژینین هستند.

پروتئین

اگر شما می‌خواهید قدتان بلند شود پروتئین مصرف کنید. آمینواسید موجود در پروتئین در بدن برای ساخت بافت‌ها، اندام‌ها و استخوان‌ها استفاده می‌شود. از همین رو مصرف گوشت، مرغ و تخم‌مرغ‌های حاوی امگا سه شما را قدبلندتر می‌کند.

ویتامین دی

شما برای حفظ سلامت و رشد استخوان‌ها نیاز به ویتامین دی دارید. ویتامین دی از جمله ویتامین‌هایی است که از منابع خاصی از جمله نور خورشید دریافت می‌شوند. علاوه بر نور خورشید، غذا‌هایی مانند تن، ماهی قزل‌آلا، پنیر و زرده تخم‌مرغ دارای ویتامین دی هستند.

از آنجایی که این ویتامین می‌تواند سمی باشد، بنابراین از مصرف مکمل‌های ویتامین دی بدون تجویز پزشک خودداری کنید و سعی کنید ویتامین دی بدن‌تان را با مصرف مواد غذایی تامین کنید.

نوع مطلب :
برچسب ها : افزایش قد، افزایش قد در كرج و فردیس، متخصص افزایش قد در البرز و كرج، تغذیه ورزشی، متخصص تغذیه،
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 :: نویسنده : PH.D. student Laleh Poormoradi

عوامل مهم و تأثیر گذار در رشد قد


افزایش قد

ژنتیک هر فرد مهم‌ترین عامل تأثیرگذار در بلندی یا کوتاهی هر فرد است، البته عوامل محیطی، اقتصادی و اجتماعی نیز مؤثر است؛ ولی به‌طور کلی ۹۰ درصد عامل ژنتیکی (۵۰ درصد ژن مادر و ۵۰ درصد ژن پدر) قد فرد را تعیین می‌کند.
گذشته از مسئله ژنتیک، خواب کافی، تغذیه مناسب و ورزش سه راهکار مناسب برای افزایش قد هستند.
خواب یکی از مهمترین عوامل برای افزایش قد است.زیرا اوج ترشح هورمون رشد از ساعت ۲۲ تا ۲۳ شب است.
پس به خانواده‌ها توصیه می‌شود حتما" به ساعت خواب فرزندان خود توجه ویژه‌ای داشته باشند.در غیر این صورت از ترشح هورمون رشد محروم خواهند بود.بهترین ساعت برای خواب کودکان ساعت ۱۰ شب می باشد.

نقش تغذیه در رشد قد

تغذیه از دیگر مسائل مهم است.رژیم غذایی یک کودک یا نوجوان باید غنی از پروتئین، لبنیات و مواد معدنی باشد. لبنیات به ویژه ماست کلید اصلی رشد قد است، لذا به خانواده‌ها توصیه می‌شود که اگر بخواهند فرزندان بلند قد داشته باشند از مصرف لبنیات به ویژه ماست غافل نشوند.
در ایالات مونته‌نگرو میانگین قد حتی از کشورهای توسعه یافته نیز بلندتر است، به طوری که میانگین قد زنان ۱۸۵ سانتی متر و مردان ۱۹۰ تا ۲ متر است.در حقیقت با تحقیقات انجام شده در این ایالات به این نتیجه‌ رسیدند که در رژیم غذایی آن ها ماست عامل مهمی برای افزایش قد بوده است.

تأثیر ورزش در افزایش قد

ورزش منظم نیز تأثیر مستقیمی بر روی ترشح هورمون رشد دارد،که در این میان می توان به ورزش های کششی اشاره کرد.مطالعات نشان می دهند که مقدار و دفعات ترشح هورمون رشد با فعالیت ورزشی شدید مرتبط می باشد. 
بعد از فعالیت ورزشی هورمون رشد بیشتری در بدن آزاد می شود. برای اینکه شما بیشترین بهره را از فعالیت ورزشی بدست آورید، باید مطمئن باشید که مدت و شدت فعالیت ورزشی شما برای ایجاد پاسخ مناسب ( تحریک هیپوفیز قدامی برای ترشح هورمون رشد ) کافی است.


به طور مثال بارها از ما سوال کرده اند که آیا ژیمناستیک تأثیری در کوتاهی قد دارد یا خیر؟ در پاسخ باید گفت: اگر این ورزش تحت نظر متخصصان صورت بگیرد که به صفحات رشد و اپی فیز فشار زیادی وارد نشود، فرد از نظر قدی رشد طبیعی خود را خواهد داشت در غیر این صورت می‌تواند مانعی برای افزایش قد باشد.

نوع مطلب :
برچسب ها : عوامل مهم و تأثیر گذار در رشد قد، افزایش قد در والیبال، مدرسه والیبال، توصیه ها در افزایش قد كودكان،
لینک های مرتبط :

مقایسه استحکام ذهنی و انسجام تیمی میان مردان و زنان والیبالیست مبتدی و حرفه‌ای

 نویسنده : لاله پورمرادی-دكتری مدیریت ورزش


هدف از تحقیق حاضر مقایسه استحکام ذهنی و انسجام تیمی میان مردان و زنان والیبالیست مبتدی و حرفه‌ای بود. این مطالعه از نوع توصیفی با ماهیت کاربردی است که به‌صورت میدانی انجام شد. جامعه آماری این مطالعه، کلیه ورزشکاران زن و مرد تیم‌های والیبال در رده سنی جوانان و سطح مبتدی و حرفه‌ای، استان البرز در سال 1395 بود. بدین ترتیب، 8 تیم به‌صورت نمونه در دسترس انتخاب و از میان آنان 4 تیم در سطح حرفه‌ای (2 تیم آقایان و 2 تیم بانوان)، به‌عنوان نمونه در دسترس و هدفمند انتخاب گردید.

انسجام تیمی در والیبال

 در این پژوهش از برگه اطلاعات دموگراف، برگه رضایت شرکت در تحقیق، پرسشنامه انسجام گروهی در ورزش[1] (GEQ)، کارون، وید مایر و براولی (1985)، مقیاس 11 گویه ای استحکام ذهنی MTS (مادریگال، همیل و گیل[2]، 2013)، به‌عنوان ابزار استفاده شد. نتایج تحلیل واریانس دو عاملی نشان داد که بین استحکام ذهنی مردان و زنان والیبالیست مبتدی و حرفه‌ای تفاوت معناداری وجود ندارد (180/0p<). در سطح جنسیت، بین استحکام ذهنی مردان و زنان والیبالیست تفاوت معناداری وجود دارد و استحکام ذهنی زنان به‌طور معناداری از مردان بیشتر است (003/0p<) و در در اثر تعاملی جنسیت و سطح مهارت، بین استحکام ذهنی والیبالیست‌های حرفه‌ای و مبتدی تفاوت معناداری مشاهده نشد (230/0p<). نتایج تحقیق در خصوص انسجام تیمی نشان داد بین انسجام تیمی (018/0p<)، انسجام اجتماعی فردی (042/0p<) و انسجام اجتماعی گروهی (005/0p<) مردان و زنان والیبالیست مبتدی و حرفه‌ای تفاوت معناداری وجود دارد. درواقع تفاوت بین انسجام تیمی، انسجام اجتماعی فردی و گروهی مردان و زنان والیبالیست در سطح حرفه‌ای به‌طور معناداری بیشتر از سطح مبتدی بود و در سطح حرفه‌ای، انسجام تیمی، انسجام اجتماعی فردی و گروهی مردان بالاتر از زنان بود، درحالی‌که در سطح مبتدی انسجام تیمی، انسجام اجتماعی فردی و گروهی زنان بالاتر از مردان بود. نتایج تحقیق نشان داد بین انسجام تکلیف فردی (420/0p<) و انسجام تکلیف گروهی (163/0p<) مردان و زنان والیبالیست مبتدی و حرفه‌ای تفاوت معناداری وجود ندارد. بنابراین سابقه بیشتر حضور در کنار یکدیگر، تجربه کسب مقام، هدفمند بودن و سطح فعالیت موجب انسجام بیشتر تیم ها می شود و همچنین، عواملی نظیر موقعیت زمانی، سابقة رقابتی، میزان سن، سطح فعالیت، ماهیت رشتة ورزشی و تفاوت‌های فردی در شکل‌گیری و ایجاد استحکام ذهنی مطلوب نقش دارند و این عامل تحت تأثیر متغیرهای مختلفی قرار دارد كه نیازمند مطالعات بیشتر برای كشف مکانیسم‌های پایه برای توسع آن و همچنین نحوه ارتباط با انسجام تیمی است.


واژگان کلیدی: استحکام ذهنی، انسجام تیمی، والیبالیست‌های حرفه‌اینوع مطلب :
برچسب ها : انسجام تیمی، انسجام تیمی در والیبال، استحكام ذهنی، استحكام ذهنی در والیبال،
لینک های مرتبط :


آمار وبسایت
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic