والیبال بانوان استان البرز(كرج ، فردیس)
شادابی در ورزش و كسب مهارتهای ورزشی در سایه اخلاق حرفه ای
درباره وبسایت


لاله پورمرادی - ( دكتری تربیت بدنی و علوم ورزشی -مدیریت ورزش )

مربی بین المللی و داور فدراسیون والیبال ایران
سرمربی تیمها جهت اعزام به مسابقات و لیگ های استان، كشوری ،دانشگاهی

تمركز جدی بر استعداد ها در سنین پایه (عدم توجه به نتیجه گرایی صرف)

آموزش از مبتدی تا پیشرفته در سالنهای ورزشی سطح استان

تلفن:09192002188

www.karajvolleyball.com

اینستاگرام :
instagram.com/laleh_poormoradi


مدیر وبسایت : PH.D. student Laleh Poormoradi
مطالب اخیر
نظرسنجی
به نظر شما اولویت کار یک مربی والیبال چیست؟
سرمربی جدید تیم ملی والیبال گفت: تیمم را به 2 گروه تقسیم می کنم، گروه A را خودم به همراه سیچلو و یک دستبار خارجی تمرین می دهیم و گروه B نیز زیر نظر ایرانی ها کار می کند.

رائول لوزانو داورزنی به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی والیبال ایران؛ رائول لوزانو، سرمربی جدید تیم ملی والیبال ایران که امروز به طور رسمی قرارداد خود را تا پایان المپیک 2016 امضا کرد. در نشست خبری خود اظهار داشت: از فدراسیون والیبال ایران تشکر می کنم و ممنونم که این فرصت را به من دادند که خودم را در یک چالش بزرگ قرار دهم. والیبال ایران موفقیت‌های خوبی در 8 سال گذشته داشته و خوشحالم که قرار است به عنوان سرمربی این تیم کار کنم.

وی ادامه داد: والیبال ایران پتانسیل یک تیم بزرگ را دارد. ما فرصت کمی برای آماده‌سازی داریم اما هدفمان خیلی بزرگ است. هدفمان رفتن به المپیک است. این مسابقات با سایر رقابت‌ها قابل مقایسه نیست و حضور در آن یک افتخار بزرگ برای کادر فنی و بازیکنان است.

لوزانو تصریح کرد:
باید برای رسیدن به المپیک در مسابقات ژاپن نتایج خوبی کسب کنیم چون این مسابقات جدی‌ترین سطح ماست. تقریبا 6 یا 7 هفته فقط فرصت داریم و احساس می‌کنم بازیکنانم انگیزه بسیار بالایی دارند و احساس مسئولیت می‌‌کنند چون یک فرصت عالی را در پیش داریم.

وی افزود: می‌خواهیم برگ مهمی از تاریخ ورزش ایران را ورق بزنیم. قول می‌دهم تیم ایران و بازیکنانش در مدتی که وقت داریم با حداکثر توان آماده شوند چون ما هدف و رویای بزرگی در سر داریم. من مدت زیادی است که والیبال را به صورت جدی دنبال می‌کنم و باید بگویم که بازیکنان تیم ملی نماینده جامعه والیبال هستند. ما هر چه در توان داریم می‌گذاریم تا به هدف خود برسیم.

سرمربی جدید تیم ملی والیبال ایران در پاسخ به سوالی درباره پایین آمدن اعتماد به نفس بازیکنان که پس از مسابقات جام جهانی به وجود آمده و اینکه چه راه حلی برای برطرف کردن این مشکل دارد، تصریح کرد: پایین آمدن اعتماد به نفس اثری است که از مسابقات قبلی بر جا مانده نه دلیل آن. من به عنوان یک مربی باید به دنبال دلایل باشم و مشکلات را ریشه‌ای حل کنم. فکر می‌کنم نداشتن اعتماد به نفس به شیوه تمرینی قبل از شرکت در مسابقات برمی‌گردد. من خودم را سرمربی یک کادر می‌بینم. کادری که به کار گروهی اعتقاد دارد.

لوزانو ادامه داد: پس از پایان قراردادم  و از زمانی که همه بازیکنان در اردو حضور خواهند داشت، به ایران می‌آیم، البته ما کار را از زمانی شروع می‌کنیم که قرار است مسابقات نیمه‌نهایی لیگ استارت بخورد. کار سیچلو این خواهد بود که با بازیکنانی که تیم‌های‌شان نتوانسته‌اند به نیمه نهایی راه پیدا کنند، تمرین را آغاز کند، البته تمام اینها به رهبری من انجام خواهد شد اما پس از فینال به طور کامل در خدمت دوستان خواهم بود.

لوزانو در پاسخ به سوالی در خصوص نبود نظم در ماه‌های گذشته و اینکه چه برنامه‌ای دارد، خاطرنشان کرد: طبق اطلاعاتی که از فدراسیون گرفتم باید بگویم که موردی به نام عدم وجود نظم را رصد نکرده‌ام. شاید منظورتان نظم تاکتیکی باشد که این هم ممکن است در برخی موارد رخ داده باشد، آنالیز بازی‌ها و بازیکنان در فهم مشکلات می‌تواند راهگشا باشد. ما باید دلایل فنی را حل کنیم و با تمرین جدی و سخت که شامل ساعات زیادی در طول روز خواهد بود و حتی شاید فرصت استراحت فراهم نشود برای خوب بازی کردن یک تیم شرایط را فراهم کنیم.

 

لوزانو با بیان اینکه من خودم را سرمربی یک کادر می‌بینم خاطرنشان کرد: بسیار به کار گروهی اعتقاد دارم. زمانی که مسابقات باشگاهی تمام می‌شود من در ایران خواهم بود و تمرینات را زیر نظر می‌گیرم. برخی تیم‌های باشگاهی کارشان زودتر تمام می‌شود که سیچلو آن‌ها را مدیریت خواهد کرد. چرا که ما کار با تیم ملی ب را هم در دستور کار داریم. شروع کار تیم ملی با بازیکنانی است که تیمشان به نیمه نهایی لیگ برتر نمی‌رسند و پس از آن هم اردوهای اصلی با هدایت من آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: یک موزیسین حرفه‌ای ریتم مورد نظرش را بارها تمرین می‌کند تا به آن هارمونی موردنظر برسد، موزیکی که شما در چند دقیقه می‌شنوید برای تهیه‌اش وقت زیادی گذاشته شده است، این شرایط برای ورزش هم رخ می‌دهد، فقط داشتن استعداد کار را به پیش نمی‌برد و باید تمرین زیادی داشته باشیم. اینجاست که بازیکن می‌تواند استعدادش را نشان بدهد و جمع همه اینها یک تیم بزرگ می‌سازد.

سرمربی جدید تیم ملی والیبال ایران در پاسخ به این سوال که چرا ایران را انتخاب کرده است و آیا ارتباطی نیز با خولیو ولاسکو سرمربی پیشین تیم ملی دارد یا خیر، تصریح کرد: من 35 سال است که در والیبال هستم. وقتی تیمی را در اختیار می‌گیرید که در جمع 8 تیم برتر جهان است، این بدان معناست که چالش بزرگی را قبول کرده‌اید. من در ایران 2 چالش پیش رویم دارم. اول اینکه ایران در جمع 8 تیم برتر جهان است و چالش دوم داشتن وقت کم برای صعود به المپیک است. اینها یعنی اینکه من فرصت به چالش کشیدن خود را از دست نداده‌ام. در خصوص ولاسکو نیز باید بگویم او دوست نزدیک من است و ما تقریبا با یکدیگر همشهری هستیم و در یک دانشگاه نیز درس خوانده‌ایم. من و ولاسکو دو سال همبازی بودیم و حتی برادر کوچکترش نیز با من در یک تیم بازی می‌کرد. حتی مادران ما نیز همکار بودند و مادر ولاسکو معلم زبان من بود. پس اینها نشان می‌دهد که خیلی به یکدیگر نزدیکیم و هفته‌ای نبوده است که با هم در ارتباط نباشیم. من حتی که یک بار به ایران آمده بودم، ولاسکو را از نزدیک دیدم، ما ارتباطات خیلی خوبی با هم داریم که می‌توانیم از آن برای برقراری اطلاعات بهره ببریم البته ولاسکو سرمربی آرژانتین است و من در ایران حضور دارم. فکر می‌کنم در لیگ جهانی و شاید در المپیک رقیب هم باشیم، بنابراین دیگر نباید خیلی به هم اطلاعات بدهیم چون در دوره‌ای کوتاه رقیب یکدیگر خواهیم بود.

 

لوزانو در پاسخ به سوال دیگری درباره برنامه‌هایش تا المپیک گفت: امیدوارم و آرزو می‌کنم که ایران به المپیک صعود کند. برنامه ما همان طور که گفتم از زمان مسابقات مرحله نیمه‌نهایی لیگ شروع می‌شود و از اوایل فروردین نیز خودم اضافه می‌شوم. پس از آن 6 الی 7 هفته فرصت داریم که البته تاریخ دقیق مسابقات هنوز مشخص نیست. 2 هفته از مسابقات انتخابی جام جهانی، لیگ جهانی شروع خواهد شد و پس از آن باید در صربستان، برزیل و ایران مسابقه دهیم، بعد از آن فینال مسابقات لیگ جهانی است و 10 روز بعد نیز المپیک از راه می‌رسد. قاعدتا ما باید یک هفته از المپیک در برزیل حضور داشته باشیم تا بتوانیم با آب و هوا و تفاوت زمانی دو کشور تطابق پیدا کنیم. همانگونه که می‌بینید تقویم فشرده‌ای پیش روی ما است که روزهای استراحت بسیار کمی دارد. در این مدت ساعت‌های پرواز زیاد و تمرین کم نیز چالش دیگر ما است سعی می‌کنم حداکثر زمان را مدیریت کنم که تیم به کارش ادامه بدهد و هر روز بهتر از گذشته باشد.

سرمربی جدید تیم ملی والیبال ایران در پاسخ به سوالی درباره اینکه اولویتش طی ماه‌های آینده چه خواهد بود، گفت: همانطور که عنوان شد در یک نظرسنجی رادیویی 65 درصد مردم خواهان حضور در المپیک بوده‌اند که من را هم باید جزو آن افراد در نظر بگیرید و اولویت اول ما المپیک است.

وی درباره ملاک‌هایش برای انتخاب بازیکن اظهار داشت: برای من موارد فنی در اولویت است و بعد از آن به عملکرد بازیکنان در لیگ نگاه می‌کنم.دست آخر هم باید مصدومیت‌ها را در نظر بگیریم. به هر حال اولین عنصر و ضابطه، فنی است .

لوزانو در پاسخ به این سوال که رابطه‌اش با مربیان ایرانی را چگونه تعریف می‌کند، خاطرنشان کرد: سعی می‌کنم این رابطه در نهایت احترام باشد. تمرینات به روی مربیان ایرانی همیشه باز خواهد بود تا اگر دوست دارند به محل تمرین بیایند و از نزدیک تماشا کنند اما برای روزنامه‌نگاران متاسفم و نمی‌شود همیشه روزنامه‌نگاران در تمرین حضور داشته باشند. من تیمم را به دو گروه تقسیم می‌کنم. گروه B را ایرانی‌ها تمرین می‌دهند اما در کادر فنی A سیچلو، یک کمک فنی خارجی با یک بدنساز که هنوز مشخص نشده، یک آنالیزور و یک فیزیوتراپ حضور خواهند داشت.

وی در پایان گفت: من اعتیاد پنهانی به میکروفون دارم و دوست ندارم که وقت کم بیاورم. می‌خواهم احساسم را بگویم. هدف من این است که مردم با دیدن بازی‌های تیم ملی ایران لذت ببرند و تیم ملی بتواند بازی‌های خوبی را در ریو نشان بدهد. امیدوارم رویایم محقق شود و از صمیم قلب و ته دل سعی می‌کنم هرچه دارم در ایران پیاده کنم.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


آمار وبسایت
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات